Internetov
Přihlaste se prosím,
Aby vám nic na našem fóru neuniklo.
August 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar

Share
Zobrazit předchozí témaGoto downZobrazit následující téma
Daniel Bulant
Admin
Poèet pøíspìvkù : 8
Body : 2147483647
http://danbulant.forumotion.eu

Nový ransaomware nechce peníze, stačí umět hrát hry

za Mon Apr 10, 2017 9:16 pm
Ransomware je nepříjemná záležitost, která vám zablokuje počítač a nutí vás zaplatit určitou sumu peněz, jinak o všechna svá data přijdete. Zatím tento typ malwaru vždy vyžadoval po lidech finance. Rensenware ale peníze nevyžaduje – chce, aby lidé k odblokování počítače dosáhli vysokého skóre v anime hře.

O podivném malwaru informoval jako první Malware Hunter Team na Twitteru. Pokud se podle něj počítač nakazí rensenware, stane se mu zcela to samé jako u klasického ransomware, tedy zablokuje se a zobrazí hlášku o možnostech, jak jej odblokovat.

Místo zaplacení částky ale škodlivý kód chce, aby člověk získal 0,2 miliardy bodů v LUNATIC úrovni hry TH12 – Undefined Fantastic Object. To není úplně jednoduché, protože se jedná o jednu ze šílených japonských anime stříleček.

Jak je asi jasné, rensenware byl vytvořen spíš jako vtip než jako způsob, jak někomu ublížit. Jakmile se o malware začala zajímat média, přihlásil se k němu jeho tvůrce. Na Twitteru vystupuje pod jménem Tvple Eraser. „Byl to vtip, s kamarády jsme se tomu smáli. Kód jsem na internetu opravdu rozšířil. Někteří lidé to ale nepochopili a začali mě obviňovat. Tak se omlouvám… nechtěl jsem být zlý,“ napsal tvůrce.

Omluva je zahrnuta i do nástroje, kterým lze rensenware odstranit. Zmanipuluje paměť hry tak, aby se člověk nemusel snažit skóre získat. Takže teoreticky pokud chcete, můžete si zkusit věc nainstalovat – původní „zlou“ verzi stejně autor stáhl, nová verze jasně říká, že se jedná o vtip.
Zobrazit předchozí témaNávrat nahoruZobrazit následující téma
Povolení tohoto fóra: